Avroliqada günün nəticələri

Avroliqada günün nəticələri
Oxunma sayı: 1086

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

“Qafqazinfo”  xəbər verir ki, keçirilən 24 qarşılaşmadan sonra 1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşib.

“Vilyarreal”, “Dinamo” (Kiyev), “Partizan”, “Braqa”, “Milan”, “Atalanta”, “Lion”, “Styaua”, “Viktoriya”, “Arsenal”, “Zalsburq”, “Ostersun”, “Latsio”, “Nitsa”, “Zenit”, “Real Sosyedad”, “Astana”, “Ludoqorets”, AEK, “Lokomotiv”, “Kopenhagen”, “Srvena Zvezda”, “Marsel" və "Atletik" adını final mərhələsinə yazdırıb.  

 

Avropa Liqası VI tur

 

A qrupu

“Slaviya” - “Astana” 0:1

Qol: Aniçiç, 38

 

“Vilyareal” - “Makkabi” 0:1

Qol: Blackman, 60

 

B qrupu

“Dinamo Kiyev” - “Partizan” 4:1

Qollar: Morozyuk, 6 (1:0), Moraes, 28 (2:0); 31 (3:0), Jevtoviç, 45+4-pen (3:1), Moraes, 77-pen (4:1)

 

“Yanq Boyz” - “Skenderbeu” 2:1

Qollar: Gavazaj, 51 (0:1), Hoarau, 55 (1:1), Assale, 90+5 (2:1)

 

C qrupu

“Hoffenhaym” - “Ludoqorets” 1:1

Qollar: Ochs, 25 (1:0), Vanderson, 62 (1:1)

 

“Başakşəhər” - “Braqa” 2:1

Qollar: Viska, 10 (1:0), Silva, 55 (1:1), Emre, 77-pen (2:1)

 

D qrupu

“Austria” - AEK 0:0

 

“Riyeka” - “Milan” 2:0

Qollar: Puljiç, 7, Qavranoviç, 47

 

E qrupu

“Apollon” - “Everton” 0:3

Qollar: Lookman, 21; 28, Vlasiç, 87

 

“Atalanta” - “Lion” 1:0

Qol: Petagna, 10

 

F qrupu

“Kopenhagen” - “Şerif” 2:0

Qollar: Sotiriou, 56, Luftner, 59

 

“Zlin” - “Lokomotiv” 0:2

Qollar: Mirançuk, 70, Farfan, 75

 

G qrupu

“Styaua” – “Luqano” 1:2

Qollar: Daprela, 3 (0:1), Vecsei, 32 (0:2), Gnohere, 60 (1:2)

 

“Hapoel” – “Viktoriya” 0:2

Qollar: Hejda, 28, Horava, 83

 

H qrupu

“Arsenal” – BATE 6:0

Qollar: Debuşi, 11, Uolkott, 37, Uilşir 43, Polyakov, 51-avtoqol, Jiru, 64-pen, Elneny, 74

 

“Srvena Zvezda” – “Köln” 1:0

Qol: Srniç, 22

 

 

I qrupu

“Marsel” – “Zalsburq” 0:0

 

“Gimarayş” – “Konyaspor” 1:1

Qollar: Bourabia, 15 (0:1), Turan, 77-avtoqol (1:1)

 

J qrupu

“Herta” – “Ostersuns” 1:1

Qollar Papaqiannopolos, 58 (0:1), Pekarik, 61-avtoqol (1:1)

 

“Zarya” – “Atletik” 0:6

Qollar: Aduriz, 70, Qarsiya 85

 

K qrupu

“Vitess” – “Nitsa” 1:0

Qol: Kastaignos, 85

 

“Zulte-Veragem” – “Latsio” 3:2

Qollar: De Pauv, 6 (1:0), Heylen, 60 (2:0), Keysedo, 67 (2:1), Lukas Leyva, 76 (2:2), Leya, 83 (3:2)

 

 

L qrupu

“Vardar” – “Rosenborq” 1:1

Qollar: Ytalo, 9 (1:0), Bentner, 45+2 (1:1)

 

“Real Sosyedad” – “Zenit” 1:3

Qollar: Yeroxin, 35 (0:1), Villian Joze, 50 (1:1), İvanoviç, 64 (1:2),

Paredes, 85 (1:3)


Daha tez məlumatlanmaq üçün yeni Facebook səhifəmizi