Futbol üzrə Avropa Liqasında IV turun oyunları keçirilib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, ümumilikdə 12 qrupda 24 qarşılaşma baş tutub.
Nəticələrə əsasən Ukraynanın "Dinamo" (Kiyev), Rumıniyanın "Styaua", İngiltərənin "Arsenal", İtaliyanın "Latsio" və Rusiyanın "Zenit" komandaları vaxtından əvvəl 1/16 final mərələsinə yüksəlib.
Avropa Liqası, Qrup mərhələsi, IV tur
A qrupu
22:00 "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Astana" (Qazaxıstan) - 0:1
Qol: Patrik Tvumasi, 57
22:00. "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Vilyarreal" (İspaniya) - 0:2
Qollar: Karlos Bakka, 15. Simon Deli, 89-öz qapısına
Xal durumu: "Vilyarreal" - 8, "Astana" - 7, "Slaviya" - 5, "Makkabi" - 1.
B qrupu
22:00. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 0:1
Qol: Vitali Buyalski, 70
22:00. "Partizan" (Serbiya) - "Skenderbeu" (Albaniya) - 2:0
Qollar: Zoran Tosiç, 39. Leandre Tavamba, 66
Xal durumu: "Dinamo" - 10, "Partizan" - 5, "Yanq Boyz" - 3, "Skenderbeu" - 2.
C qrupu
22:00. "Başakşehir" (Türkiyə) - "Hoffenhaym" (Almaniya) - 1:1
Qollar: Edin Visça, 90+3 - Florian Grillitş, 47
22:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Braqa" (Portuqaliya) - 1:1
Qollar: Marselinyo, 68 - Fransergio, 83
Xal durumu: "Lüdoqorets" - 8, "Braqa" - 7, "Hoffenhaym" - 4, "Başakşehir" - 2.
D qrupu
22:00. AEK (Yunanıstan) - "Milan"(İtaliya) 0:0
22:00. "Riyeka"(Xorvatiya) - "Austriya" (Avstriya) 1:4
Qollar: Domaqoy Paviçiç, 61 - Dominik Prakop 41; 62. Tarkan Serbest, 73. Kristof Monşayn, 83
Qırmızı vərəqə: Yosip Mişiç, 72
Xal durumu: "Milan" - 8, AEK - 6, "Austriya" - 4, "Riyeka" -3.
E qrupu
22:00. "Lion" (Fransa) - "Everton" (İngiltərə) - 3:0
Qollar: Bertrand Traore, 68. Hussem Auar, 76. Memfis Depay 88
22:00. "Apollon"(Kipr) - "Atalanta" (İaliya) - 1:1
Qollar: Emilio Zelaya, 90+4 - Yosip İliçiç, 35-penalti ilə
Xal durumu: "Atalanta"- 8, "Lion" - 8, "Apollon" - 3, "Everton" - 1.
F qrupu
22:00. "Lokomotiv" (Moskva, Rusiya) - "Şerif" (Moldova) - 1:2
Qollar: Cefferson Farfan, 26 - Ziquy Badibanga, 41. Josip Brezovets, 58
22:00. "Kopenhagen" (Danimarka) - "Zlin" (Çexiya) - 3:0
Qollar: Mixael Lüftner, 40. Benjamin Verbiç 49; 90+2
Xal durumu: "Kopenhagen" - 6, "Şerif" - 6, "Lokomotiv" - 5, "Zlin" 2.
G qrupu
00:05. "Styaua" (Rumıniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - 1:1
Qollar: Florinel Koman, 31 - Ben Sahar, 37
00:05. "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) - "Luqano" (İsveçrə) - 4:1
Qollar: Mixael Krmençik, 4; 19. Tomaş Horava, 45. Ales Çermak, 56 - Davide Mariani, 15
Xal durumu: "Styaua" - 10, "Viktoriya" - 6, "Hapoel" - 4, "Luqano" - 3.
H qrupu
00:05. "Arsenal" (İngiltərə) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 0:0
00:05. "Köln" (Almaniya) - BATE (Belarus) - 5:2
Qollar: Simon Tsoller, 16. Yuya Osako, 54; 82. Sehru Quirassi, 63. Miloş Jojiç, 90 - Nemanya Milunoviç, 31. Nikolay Siqneviç, 33
Xal durumu: "Arsenal" - 10, "Srvena Zvezda" - 5, BATE - 4, "Köln" - 3.
I qrupu
00:05. "Gimaraynş" (Portuqaliya) - "Marsel" (Fransa) - 1:0
Qol: Paolo Hurtado, 80
00:05. "Zalsburq" (Avstriya) - "Konyaspor" (Türkiyə) - 0:0
Xal durumu: "Zalsburq" - 8, "Marsel" - 6, "Konyaspor" - 4. "Gimaraynş" - 4.
J qrupu
00:05. "Herta" (Almaniya) - "Zarya" (Ukrayna) - 2:0
Qol: Davi Selke, 16; 73
00:05. "Atletik" (İspaniya) - "Ostersun" (İsveç) - 1:0
Qol: Arits Adurits, 70
Xal durumu: "Ostersun" - 7, "Zarya" - 6, "Atletik" - 5, "Herta" - 4.
K qrupu
00:05. "Latsio" (İtaliya) - "Nitsa" (Fransa) - 1:0
Qol: Maksim Lö Marşand, 90+2-öz qapısına
00:05. "Vitess" (Hollandiya) - "Zülte-Varegem" (Belçika) - 0:2
Qol: Marvin Bodri, 3. Onur Kaya, 70
Qırmızı vərəqə: Kinqsli Madu, 22 ("Zulte Varegem")
Xal durumu: "Latsio" - 12, "Nitsa" - 6, "Zülte-Varegem" - 4, "Vitess" - 1.
L qrupu
00:05. "Rusenborq" (Norveç) - "Zenit" (Rusiya) - 1:1
Qol: Niklas Bendtner, 55-penalti ilə - Aleksandr Kokorin, 90+3
00:05. "Real Soseydad" (İspaniya) - "Vardar" (Makedoniya) - 3:0
Qollar: Xuanmi, 31. Alberto de la Bella, 69. Jon Bautista, 81
Xal durumu: "Zenit" - 10, "Real Soseydad" - 9, "Rusenborq" - 4, "Vardar" - 0.