Avropa Liqasında növbəti rəqiblər bəlli olur

Avropa Liqasında növbəti rəqiblər bəlli olur
Oxunma sayı: 29

Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.
 
"Qafqazinfo" xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərindəki tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq.
 
Püşkatmada Azərbaycan klublarının da mümkün rəqibləri bəlli olacaq. Avropa Liqasında çıxış edən “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə” 2-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarından sonra növbəti rəqibin kimliyini biləcək.
 
Belə ki, təmsilçilərimizin yer aldığı cütlər püşkdə iştirak edəcək. Ümumiyyətlə isə püşkatma 91 klubun diqqət mərkəzində olacaq. Burada 33 cüt və 25 komanda çıxış edəcək.
 
Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 27-də, cavab matçları avqustun 4-də keçiriləcək.
 
Avropa Liqası

3-cü təsnifat mərhələsi
 
Səpələnmişlər
“Zenit” (Rusiya)
“Atletik” (İspaniya)
“Ostersun” (İsveç) -  “Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi
“Fənərbaxça” (Türkiyə)
“Sparta” (Çexiya)
“Milan” (İtaliya)
PSV (Hollandiya)
“Braqa” (Portuqaliya)
“Gent” (Belçika)
PAOK (Yunanıstan)
“Krasnodar” (Rusiya)
“Bordo” (Fransa)
“Everton” (İngiltərə)
“Marsel” (Fransa)
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi
“Frayburq” (Almaniya)
“Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) cütünün qalibi
“Austriya” (Avstriya)
“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) cütünün qalibi
“Panatinaikos” (Yunanıstan)
“Maritimo” (Portuqaliya)
“Syon” (İsveçrə)
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi
“Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi
“Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) cütünün qalibi
 
Səpələnməmişlər

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) cütünün qalibi
“Aleksandriya” (Ukrayna)
“Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi
“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) cütünün qalibi
“Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi
“Olimpik” (Ukrayna)
“Ostende” (Belçika)
“Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) cütünün qalibi
“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) cütünün qalibi
“Slovan” (Slovakiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) cütünün qalibi
“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi
“Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) cütünün qalibi
“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) cütünün qalibi
“Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi
“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)
“Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) cütünün qalibi
“İnter” (Azərbaycan) - “Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) cütünün qalibi
“Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) cütünün qalibi
“Universtatya” (Krayova, Rumıniya)
“Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Arka” (Polşa)
“Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) cütünün qalibi
“Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi


Daha tez məlumatlanmaq üçün yeni Facebook səhifəmizi