Azerisport.az xəbər verir ki, həmişəki kimi, yenə bütün qarşılaşmalar eyni gündə baş tutacaq.
Təbii ki, bu dəfə də azərbaycanlı futbolsevərlərin əsas diqqəti qardaş Türkiyənin bu turnirdəki yeganə təmsilçisi – “Beşiktaş”a yönəlmiş olacaq. “Qara qartallar” bu dəfə səfərdə Kiyev “Dinamo”su ilə münasibətlərinə aydınlıq gətirəcək.
Bütövlükdə, baş tutacaq oyunların siyahısı və qruplardakı son durumla aşağıda tanış ola bilərsiz:
Avropa Liqası
20 oktyabr
A qrupu
00:05. PAOK (Yunanıstan) - Shamrock Rovers (İrlandiya)
00:05. Tottenham (İngiltərə) - Rubin (Rusiya)
Rubin 2 1 1 0 5 2 4
Tottenham 2 1 1 0 3 1 4
PAOK 2 0 2 0 2 2 2
Shamrock 2 0 0 2 1 6 0
B qrupu
00:05. Hannover (Almaniya) – Copenhagen (Danimarka)
00:05. Standard (Belçika) - Vorskla (Ukrayna)
Standard 2 1 1 0 3 0 4
Hannover 2 1 1 0 2 1 4
Copenhagen 2 1 0 1 1 3 3
Vorskla 2 0 0 2 1 3 0
C qrupu
00:05. Hapoel (Təl-Əviv, İsrail) – PSV (Hollandiya)
00:05. Rapid (Rumıniya) - Legia (Polşa)
PSV 2 2 0 0 4 1 6
Legia 2 1 0 1 3 3 3
Rapid 2 1 0 1 2 3 3
Hapoel T 2 0 0 2 2 4 0
D qrupu
00:05. Sporting (Portuqaliya) – Vaslui (Rumıniya)
00:05. Zurich (İsveçrə) – Lazio (İtaliya)
Sporting 2 2 0 0 4 1 6
Vaslui 2 0 2 0 4 4 2
Lazio 2 0 1 1 3 4 1
Zurich 2 0 1 1 2 4 1
E qrupu
00:05. Dinamo (Kiyev, Ukrayna) – Beşiktaş (Türkiyə)
00:05. Stoke City - Maccabi (Təl-Əviv, İsrail)
Stoke City 2 1 1 0 3 2 4
Besiktas 2 1 0 1 6 3 3
Dynamo K 2 0 2 0 2 2 2
Maccabi T 2 0 1 1 2 6 1
F qrupu
00:05. Athletic (İspaniya) – Salzburg (İsveçrə)
00:05. Slovan (Slovakiya) – PSG (Fransa)
Athletic 2 2 0 0 4 1 6
PSG 2 1 0 1 3 3 3
Salzburg 2 1 0 1 4 3 3
Slovan 2 0 0 2 1 5 0
G qrupu
22:00. AZ Alkmaar (Hollandiya) - Austria(Avstriya)
22:00. Malmo (İsveç) - Metallist (Ukrayna)
AZ Alkmaar 2 1 1 0 5 2 4
MetalList 2 1 1 0 3 2 4
Austria 2 1 0 1 3 3 3
Malmo 0 0 0 2 2 6 0
H qrupu
22:00. Brugge (Belçika) - Birmingham City (İngiltərə)
22:00. Maribor (Sloveniya) – Braga (Portuqaliya)
Brugge 2 2 0 0 4 1 6
Braga 2 1 0 1 4 3 3
Birmingham City 2 1 0 1 3 4 3
Maribor 2 0 0 2 1 4 0
I qrupu
22:00. Rennes (Fransa) – Celtic (Şotlandiya)
22:00. Udinese (İtaliya) - Atletico (İspaniya)
Atletico 2 1 1 0 3 1 4
Udinese 2 1 1 0 3 2 4
Rennes 2 0 1 1 2 3 1
Celtic 2 0 1 1 1 3 1
J qrupu
22:00. AEK (Kipr) – Schalke (Almaniya)
22:00. Maccabi (Hayfa, İsrail) - Steaua (Rumıniya)
Schalke 2 1 1 0 3 1 4
Maccabi H 2 1 0 1 2 3 3
Steaua 2 0 2 0 1 1 2
AEK 2 0 1 1 1 2 1
K qrupu
22:00. Odense (Danimarka) - Twente (Hollandiya)
22:00. Wisla (Polşa) – Fulham (İngiltərə)
Twente 2 1 1 0 5 2 4
Fulham 2 1 1 0 3 1 4
Odense 2 1 0 1 3 3 3
Wisla 2 0 0 2 2 7 0
L qrupu
21:00. Lokomotiv (Rusiya) - AEK (Yunanıstan)
22:00. Sturm Graz (Avstriya) – Anderlecht (Belçika)
Anderlecht 2 2 0 0 6 1 6
Lokomotiv 2 1 0 1 2 3 3
Sturm Graz 2 1 0 1 3 3 3
AEK 2 0 0 2 2 6 0