Ramil Səfərovla Rövşən Əkbərov Gəncədə - - Marafonda+Fotolar
ramil-seferovla-rovsen-ekberov-gencede-
“Qafqazinfo”ya daxil olan məlumata görə, açılış tədbirində Gəncə şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elmar Vəliyev, Azərbaycanın sabiq müdafiə naziri, Azərbaycan Respublikası Veteranlar Şurasının sədri,ehtiyatda olan general-mayor  Dadaş Rzayev, Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı, general-leytenant Rövşən Əkbərov, Ramil Səfərov, Müdafiə Nazirliyinin  rəsmiləri, Böyük Vətən müharibəsi iştirakçıları, eləcə də şəhər ictimaiyyəti  iştirak ediblər.
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Elmar Vəliyev tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, “Ordu ilə xalq birdir” devizi altında keçirilən bədii-təşviqat marafonunun Gəncədən başlamasını şəhər sakinləri üçün əlamətdar hadisə adlandırıb.
Sonra müstəqil Azərbaycanın ordu quruculuğunda qazanılan uğurlardan danışan Elmar Vəliyev deyib ki, indi Azərbaycan Ordusu nəinki regionda, eləcə də dünyada ən güclü ordulardandır.
Cəfər Cabbarlı adına Gəncə Dövlət Dram Teatrının aktyorları dahi mütəfəkkir, şair Nizamı Gəncəvinin,  igid sərkərdələr  Cavad xanın, Nuru Paşanın obrazlarında xalqımızın qəhrəmanlıq tarixini canlandırıblar.
Sonda Azərbaycanın görkəmli incəsənət ustaları Mübariz Tağıyevin, Zaur Rzayevin, Gülyanaq və Gülyaz Məmmədovaların, Zümrüd Məmmədovanın, şəhərimizin musiqi, mədəniyyyət və incəsənət kollektivlərinin geniş proqramla konserti olub.